Kişisel Web Sayfama Hoşgeldiniz. » Ana Sayfa » İletişim
Hakkımda Sağlık Sanat Güzellik Moda Aile İş Hayatı Kariyer Hayata Dair Foto Galeri Video Galeri
VİDEO GALERİ
  • • Karadeniz TV Gündem Özel 1
  • • Karadeniz TV Gündem Özel 2
  • • Beyaz TV Yaşam Reçetesi 1
  • • Karadeniz TV Teleyurt 1
  • • Karadeniz TV Teleyurt 2
BÖLGESEL ZAYIFLAMA HAREKETLERİ
Bu hareketleri yaparak zayıflamak mümkün. Zayıflama sizin için artık hayal olmasın. Herkes merak eder ; nasıl kilo verilir , nasıl zayıflanır, zayıflamak için egzersizler nelerdir ,nasıl sıkılaşılır, nasıl vücut yapılır ... Diyetsiz Kilo Verin ve istediğiniz vücuda kavuşun.
 
Göbek eritme hareketleri 1
Yere sırt üstü uzanarak başlayın. Dizlerinizi yarım bükün. Ellerinizi kulaklarınıza sertçe dayamadan hizasında tutun. Mekiğe başlamadan önce derin bir nefes alın. Kafanızı hafif yukarıda tutarak göğsünüzün yarısına kadar kalkmaya çalışın. Kafanız dizlerinize ne kadar ulaşırsa hareket o kadar etkili olur.
 
Göbek eritme hareketleri 2
Ayakta dik durun. Elleriniz bacaklarınızın tam yanında dayalı dursun. Sağa eğilirken sağ eliniz sağ dizinize değsin, sola eğilirken sol eliniz sol dizinize değsin. Bu hareketleri sırayla hızlı tempoda yapın. Kesinlikle sırtınız dik konumda olmalı. İki yana eğilirken sırayla birinde nefes alın diğerinde verin. Her gün düzenli yapacağınız bu hareket can simidi dediğiniz belinizin yanlarını eritecektir. Günden güne bu hareketin sayısını artırarak gidin farkı göreceksiniz.

Göbek eritme hareketleri 3
Ayakta dik şekilde durun. Bacakları hafif iki yana açın. Evde uzun sopa, oklava, ne varsa boynunuzun üstüne koyun. Ellerinizle de sopayı yukarıda tutun. Vücudunuzun belden aşağısı sabit kıpırdamadan kalacak şekilde üst tarafınızla sağa ve sola dönün. Bu hareketi hızlı bir şekilde yapın.

Göbek eritme hareketleri 4
Yere sırt üstü uzanın. Elleriniz bacaklarınızın yanında olsun. Belinize kadar olan bölüm ve bacaklarınız havada olacak şekilde sadece popo kısmı yerde olacak şekilde üst bölümünüzle kalkarken bacaklarınızı da dizden büküp yukarı kaldırın. Bacaklarınızla kafanız yukarıda buluşmaya çalışsın.

Göbek eritme hareketleri 5
Yere sırt üstü uzanın. Boynunuzu hafif kaldırın. Bacaklar poponun üstünde bükülü kalsın. Elleriniz vücudunuzla aynı doğrultuda yukarıya kalktığında bacaklarınızı da diğer uca uzatın. Bacaklarınızı çekerken ise ellerinizi aşağıya uzatın. Sırayla nefes alıp vermeyi unutmayın.

Kalça eritme hareketleri 1
Ayakta dik şekilde durun. Ellerinizi öne doğru uzatın. Gözleriniz ellerinize odaklansın. Bacaklarınızı hafif açın.  Ellerinizi indirmeden ve kaldırmadan dizlerinizi kırarak eğilin. Tam yere oturmadan tekrar yukarıya kalkın. Her gün hareket sayınızı artırın.
 
Kalça eritme hareketleri 2
Yerde kedi pozisyonu alın. Dizinizin üstündeyken elleriniz vücudunuzu taşıyacak şekilde yere dik konumda olsun. Önce sağ bacağınızı geriye doğru dik şekilde doğrultun. Dik konumdan hızlı hızlı yukarıya kaldırın ve indirin. Sonra sol bacağınızı geriye dik şekilde doğrultun. Dik konumdan hızlı hızlı yukarıya kaldırın ve indirin.

Kalça eritme hareketleri 3
Sırtüstü yatın. Bacaklarınızı dimdik hafif yukarıya kaldırın. Vücudunuzun yukarısı yerde olacak şekilde bacaklarınızı havada iki yana açıp kapatın. Bu hareketi tek tek ayrı bacaklarla da yapabilirsiniz. Sağ bacağınız yerde olacak şekilde sol bacağınızı sol yanınıza havadayken kaldırıp indirin. Sol bacağınız yerde olacak şekilde sağ bacağınızı sağ yanınıza havadayken kaldırıp indirin.
 
Kalça eritme hareketleri 4
Yere yan şekilde uzanın. Tek elinizle kafanızı havada tutun. Bacaklarınız birbiriniz üstündeyken üstteki bacağınızı havaya hızlı şekilde kaldırıp indirin. Hareketin tam tersini yaparak diğer kalçayı da çalıştırın.

Kalça eritme hareketleri 5
Ayakta dik durun. Önünüzde sizinle aynı hizada tutacak bir yer olsun. Oraya tutunarak sağ bacağınızı sağa doğru yukarıya kaldırıp indirin. Bu hareketi bir de sol bacağınızla yapın sımsıkı bir kalçanız olsun.

Bel inceltme hareketleri 1
Düz bir zeminde oturun. Ayaklarınız düz bir şekilde zeminde duracak. Omurganızı uzatarak uzun oturun. Kollarınızı göğüs hizasında uzatarak bir top tutun. Nefes alarak topu kollarınızla sağ tarafınıza çevirin. Bunu yaparken öne eğilmeyin. Başınız ve boynunuz kollarınızla ters yönde sol tarafa bakacak. Topu tekrar merkeze getirirken nefes verin. Aynı hareketi diğer tarafınızla aynı sayıda yaparak belinizi inceltin.

Bel inceltme hareketleri 2
Yerde düz bir zeminde sağ tarafınıza yatın. Bacaklar hafif yukarı bükük olacak. Sol kolunuzu başınıza, sağ kolunuzu ise yere düz bir şekilde uzatın. Sol kolunuzdan güç alarak kalçanıza doğru kalkın, inin. Aynı sayıda yapacağınız bu hareketi yine sol tarafınıza yatarak uygulayın.
Side Bends abdominal oblique exercise

Bel inceltme hareketleri 3
Kültür fizik hareketleri olarak hep gösterilen bu hareket düzenli yapıldığı taktirde belinizde ciddi bir incelmeye neden oluyor. Ayakta bacaklarınız hafif açık bir şekildeyken sağ kolunuzu sol ayak parmaklarınıza değene kadar eğilin. Aynı şekilde sol kolunuzu sağ ayak parmaklarınıza değdirmeye çalışın. Bu hareket hızlı yapılmalıdır. Günden güne de sayısı artırılmalıdır. Dakika olarak günde 10 dakika boyunca yapmak yeterlidir.

Bel inceltme hareketleri 4
Beli inceltmenin bir diğer yolu da eğimli bir yokuşta yürümektir. Tek yapmanız gereken şey koşu bandını 10-15 derece yukarı kaldırıp 15 dakika yürümek. Kulağa çok kolay bir hareket gibi gelebilir fakat denediğinizde aslında zor ve kalori yaktıran bir egzersiz olduğunu anlayacaksınız. Evde koşu bandı olmayanlar için ise tek çare yokuşlu bir yol bulup o yokuşu itinayla çıkmak. Ya da spor salonlarına koşmalısınız. Tek bilmeniz gereken şey yokuşta yürümek beli inceltiyor.
 
Bel inceltme hareketleri 5
1 ayda yaklaşık 1-2 cm incelten bu egzersizde yapmanız gereken tek şey karnınızı omurganıza kadar hissedene kadar içinize çekmek. Bu pozisyonda 15-60 saniye kadar sabit kalın. Sonra nefes verip biraz dinlenin. Hareketi 5 dakika boyunca tekrarlayın. Her gün yapılan bu egzersiz ay sonunda belinizden bir hayli fark ettirecektir göreceksiniz.

Yorumlar (0)
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Web Adresi :
Yorumunuz :
Nispetiye Mah. Belediye Sit. Yolu A-5 Blok 16/B No:34 Istanbul / TÜRKİYE
T: +90 212 351 96 16

info[at]rominagasimzade.com
E-BÜLTEN
E-posta bültenimize abone olun.
SOSYAL MEDYA
Copyright © Her Hakkı Saklıdır. rominagasimzade.com